Žmonės kalba, jog stiklas yra tauriausia materija Žemėje, gimusi iš vandens, oro, ugnies ir žemės. Pasak senųjų civilizacijų, šios keturios stichijos yra pagrindinis energijos šaltinis kuriantis visą pasaulį. Tad “Stiklo Paslaptis” vardas mūsų įmonei buvo duotas neatsitiktinai. Ugnis yra laikoma pirminiu impulsu pasaulio užgimimui, todėl simbolizuoja kūrybinį degimą, vanduo nuolat juda, todėl yra nepagaunamas ir paslaptingas, oras kaip universalus laidininkas, įsisavina informaciją, na o žemė įkūnija viską, sutalpindama pasaulį konkrečiose formose.

Fire_WEB Water_WEB Air_WEB Sand_WEB

Lietuva taip pat turi senas stiklo gamybos ir panaudojimo tradicijas. Archeologiniai tyrimai liudija, jog Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje jau XI – XIII a. buvo lydomas stiklas. XVI a. Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas suteikė privilegiją Vilniuje steigti stiklo manufaktūrą, kuri buvo pirmoji šalyje. Nuo tada stiklininkystė progresavo ir vystėsi iki šių dienų.

Meistrų rankose ši trapi medžiaga virsta stiklo dirbiniais stebinančiais savo spalvomis, formomis ir autorių fantazija. Kurdami originalius apdovanojimus, tradiciškai modernias skulptūras ar žaismingas interjero detales, mes prisidedame prie tų, kuriems rūpi estetika, stilius ir grožis namų interjere. Tokiu būdu teikiame žmonėms džiaugsmą ir kuriame spalvingesnį pasaulį.

Pastarąjį dešimtmetį, įmonė „Stiklo Paslaptis“ keliauja po pasaulį, dalyvauja tarptautinėse parodose, eksportuoja savo produkciją ir yra gerai žinoma. Įmonėje dirbantys stiklo meistrai ilgus metus triūsė, siekdami „prakalbinti“ stiklą. Šiandien jų dirbiniai garsina Lietuvos vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.